•   District & State Competitors
                (1976 - present)
     
     
    1976 --- Randy Myers
    1977 --- Randy Myers
    1978 --- Randy Myers                 
    1979 --- Randy Myers     [3rd at Sectionals as a team]
                Bill Norton                                      
                Troy Driggers
                Tom Lang
                Kevin Miller / Lance Kromer
    1980 --- Aaron Donelson
    1981 --- Aaron Donelson
    1982 --- Aaron Donelson
    1983 --- Bryan Stoops     [3rd at Sectionals as a team]
                Chris Myers
                Keith O'Flaherty
                Mark Underwood
                Eric Miller
    1984 --- Bryan Stoops
    1985 --- Bryan Stoops * (state qualifier)
    1990 --- Marty Stoops     [3rd at Sectionals as a team]
                Terry Stoops
                Peter Beck
                Greg Tiell
                Chris Jacoby
    1997 --- Scott Doran
    2000 --- Richard O'Reilly
    2001 --- Jacob Beck
    2004 --- Trevor Hackworth     [3rd at Sectionals as a team]
                Derek Kromer
                Adam Schmitz
                Chad Stief
                Lewis Walter
    2006 --- Jay Hahler
    2007 --- Jay Hahler
                Adam Schmitz
    2008 --- Jay Hahler     [3rd at Sectionals as a team]
                Trace Thompson
                Nick Nusbaum
                Tom Christy
                Zach Baker
    2011 --- Corbin Blair [2nd place individual at Sectionals]
    2012 ---Corbin Blair & Lincoln Stansberry [1st and 4th respectively at Sectionals]
    2015---Alex Kimmet [3rd at Sectionals as a team]
                      Marcus Miller
                      Trey Bame
                      Chase Wagner
                      Easton Roark 
     2016---Marcus Miller [2nd at Sectionals as a team]
                      Trey Bame
                      Alex Kimmet
                      Easton Roark
                      Chase Wagner 
    Multiple District Qualifiers include:
                4 timer --- Randy Myers
                3 timer --- Aaron Donelson
                3 timer --- Bryan Stoops
                3 timer --- Jay Hahler
                2 timer --- Adam Schmitz, Corbin Blair, Marcus Miller, Trey Bame, Alex Kimmet, Easton Roark, & Chase Wagner
     
     
    The Blue Devils have had 7 district qualifying teams and a  
         total of 53 individuals who have been district qualifiers
    .
     
    The Blue Devils have had 1 state qualifier, Bryan Stoops,
         who finished 6th in the state tournament in 1985. (scored 152 at Gray Course in Columbus)